Raydium recenzia 2022

Raydium je automatizovaný tvorca trhu (decentralizované zmenárne) postavený na blockchaine Solana. Umožňuje používateľom obchodovať, swapovať, farmovať a stakovať neuveriteľnou rýchlosťou a nízkymi transakčnými nákladmi. 

V tejto recenzii Raydium sa pozrieme na to, čo je Raydium, token Raydium RAY, kompatibilné peňaženky, poplatky a ako môžete získať odmeny.

Všeobecné informácie

Raydium je automatizovaný tvorca trhu (alebo AMM) postavený na blockchaine Solana, ktorý čerpá priamo z knihy objednávok Serum, najväčšieho DEX spoločnosti Solana.

Používatelia môžu nielen zamieňať svoje tokeny pomocou jednoduchého swapu (alebo pokročilejšej obchodnej funkcie s limitnými objednávkami), ale tiež poskytujú likviditu, prinášajú farmu a získavajú odmeny.

Aj keď sú mnohé funkcie podobné iným decentralizovaným platformám, zistíte, že výmena tokenov na Raydium je rýchlejšia a lacnejšia (za zlomok nákladov na interakciu so sieťou Ethereum).

Finančné inštrumentyKryptomeny,JPY
Obchodovateľné kryptomenyBTC, ETH, ETC, LSK, XRP,…
Minimálny vkladnie
Podporované peňaženkySolflare, Sollet, Torus, Ledger
Depozit kartounie
Koľko trvá otvorenie účtudeň

História

Vo februári 2021 Raydium spustilo svoju hlavnú sieť s 555 miliónmi tokenov.

Alpha Ray je vedúcou spoločnosťou v celkových operáciách, stratégii, rozvoji podnikania a produktovom smerovaní spoločnosti Raydium. Okrem toho má podporu v algoritmickom obchodovaní s komoditami. V roku 2017 spoločnosť Alpha prešla na poskytovanie likvidity a tvorbu trhu pre digitálne aktíva.

Prostredníctvom svojho prechodu na decentralizované financie v roku 2020 Alpha Ray objavili potrebu kryptotrhu pre knihu objednávok AMM na agregáciu likvidity. To sa dosiahne uvoľnením séra. To ho podnietilo zhromaždiť tím skúsených vývojárov, s ktorými bude spolupracovať.

Členovia vývojového tímu Raydium zahŕňajú

 • XRay – Je vedúcim tímu technológie a vývojárov. Má asi osemročné skúsenosti v obchodovaní a architektúre systémov pre krypto a tradičné trhy. Okrem toho je X dizajnérom celej infraštruktúry a systémov Raydium.
 • GammaRay – Je šéfom marketingu a komunikácie. Podieľa sa na smerovaní produktov a stratégií. Pred jeho angažovaním sa v Raydium sa jeho kryptomena zamerala na diskrečný marketing a technickú analýzu. Gamma si vybudovala kariéru vo firme zaoberajúcej sa analýzou údajov a prieskumom trhu. Okrem toho pracoval na korporátnom marketingu a vzťahoch s klientmi.

Čo je to Raydium?

Raydium Exchange je na prvom mieste v popularite medzi automatizovanými tvorcami trhu na blockchaine Solana. Burza má pre svojich používateľov širokú škálu funkcií, ako napríklad token, farmárčenie, stakovanie, obchodovanie a swapovanie.

Je to prvý AMM, ktorý bol vybudovaný s využitím kompletnej decentralizovanej limitnej knihy objednávok a rýchlosti Solana. Používa sa pre poskytovanie hlbokej likvidity, swapovanie tokenov svetelnej rýchlosti a hospodárenie s nulovým trením. Ako AMM a poskytovateľ likvidity je postavený pre sérovú decentralizovanú burzu (DEX).

Ako AMM v rámci séra(SRM) je s výmenou raydia spojená výhoda prvého ťahu; bude to neoddeliteľná súčasť získavania nových a starých projektov do ekosystému vrátane protokolov. Tento protokol pomôže pri pripájaní projektov, ktoré potrebujú rozšírenie, so Solana a Serum.

V tomto procese budú RAY token a Raydium Exchange pôsobiť ako základné kamene pre ďalšie vytváranie priestoru pre rozvoj s jej platformou, ekosystémom vo všeobecnosti a ľuďmi, ktorí sú s ním partnermi. Na rozdiel od iných AMM existuje dostupnosť likvidity v reťazci po centrálny limit ponúkaný používateľom. To znamená, že k celému pretečeniu a likvidite séra majú prístup LP Raydium Exchange.

Raydium Exchange sa z dlhodobého hľadiska snaží o získanie a udržanie vedúcej pozície medzi AMM. Hľadá tiež poskytovateľov likvidity pre serum a zároveň poskytuje pákový efekt pre posilnenie Solana na podporu vzniku decentralizovaných financií (Defi). Robí to všetko, pričom vychádza ako špičkový protokol v priestore v spojení s partnerom a komunitou.

Čo Raydium ponúka?

Ostatné protokoly AMM DExs a DeFi majú prístup k likvidite iba v rámci svojich fondov. Preto sa nemôžu dostať do centrálnej knihy objednávok. Okrem toho väčšina búrz funguje na blockchaine Ethereum, čo spôsobuje preťaženie siete. Transakčné sadzby sú teda pomalé a sieť berie vysoké gas fees.

Prostredníctvom svojho začlenenia so sérom (SRM) na blockchaine Solana, Raydium zobrazuje svojim zákazníkom niekoľko funkcií. Niektoré z nich zahŕňajú obchodovanie s tokenmi, staking, swapovanie a farmárčenie.

Protokol je prvým AMM, ktorý optimalizuje rýchlosť blockchainu Solana a knihu limitných objednávok DEX. To zodpovedá za jeho neobmedzený prísun likvidity, bezproblémové hospodárenie s výnosmi a rýchlostnú výmenu tokenov.

Raydium zobrazuje nasledujúce kľúčové výhody, ktoré ho odlišujú od iných AMM v DeFi.

 • Lacnejšie a rýchlejšie – Raydium vďaka svojmu vplyvu na sérum v blockchaine Solana vykonáva transakcie rýchlejšie ako Ethereum. Gas fees sú tiež nižšie ako poplatky dostupné v sieti Ethereum.
 • Široká likvidita pre ekosystém prostredníctvom centrálnej limitnej knihy objednávok – Raydium poskytuje neobmedzenú likviditu centrálnej limitnej knihe objednávok Serum. Celý ekosystém Solana tak môže mať prístup k neprerušovanej likvidite a toku poriadku prostredníctvom funkčnosti Raaydium.
 • Úžasné obchodné rozhranie – Prostredníctvom rozhrania si používatelia môžu prezerať svoje obchodné grafy. To im pomôže kontrolovať ich obchody a nastavovať limitné príkazy.

Okrem toho má Raydium priekopnícku výhodu ako AMM bežiace v sére. To znamená neoddeliteľnú súčasť; môže pritiahnuť nové a existujúce protokoly a projekty do ekosystému.

Tiež to bude odkaz pre projekty, ktoré chcú expandovať na Solana blockchain a Serum DEX. Tým sa Raydium a jeho pôvodná minca, token RAY, vždy dostanú do popredia. Budú základom pre uľahčenie rozvoja na svojej platforme, s partnermi a celým ekosystémom.

Okrem toho Raydium predpokladá budúcnosť získania a udržania vedúcej pozície medzi AMM a poskytovateľmi likvidity na Serum DEX. Prostredníctvom sily Solana protokol plánuje riadiť pokrok DeFi. Výsledkom je, že zostane vedúcou decentralizovanou burzou (DEX).

Funkcie Raydium 

AcceleRaytor

Toto je štartovacia rampa iniciovaná spoločnosťou Raydium, aby bola na čele rastu ekosystému Solana. Pomáha zvýšiť počiatočnú likviditu pre najnovšie projekty Solana a je prínosom pre projekt aj pre komunitu Raydium. Každé spustenie AcceleRaytor využíva dva rôzne typy fondov: komunitné a RAY.

Komunitný fond je otvorený celému ekosystému bez ohľadu na to, či ste sa v minulosti spojili alebo nepoužívali Raydium.

Fond RAY je otvorený pre používateľov, ktorí stakuju tokeny RAY na platforme Raydium. Existuje minimálny počet RAY, ktorý je potrebné vložiť do staking fondu RAY (zvyčajne 20 RAY), aby sa účastníci kvalifikovali.

Po ohlásení spustenia môže byť kvalifikovaným účastníkom buď zaručené pridelenie úmerné ich finančným prostriedkom, alebo sa musia tlačiť na princípe „kto prv príde, ten prv melie“. Všetko závisí od konkrétnych požiadaviek projektu.

Drop zóna

Táto najnovšia funkcia Raydium je iniciatívou na podporu rastu nezameniteľných tokenov (NFT) v reťazci Solana. Je to štartovací priestor pre najhorúcejšie projekty Solana NFT na získavanie kapitálu, distribúciu zbierok NFT a budovanie ich komunít.

Tento inovatívny štartovací panel bol ohlásený 8. septembra 2021 a obsahuje časovo obmedzenú účasť, reťazovú lotériu, prenosné ‘Drop Box’ NFT, anti-phishing a anti-bot techniky. CyberSamurai NFT je prvý projekt, ktorý bol spustený v zóne Raydium drop.

Farmy Raydium

Farmy Raydium umožňujú poskytovateľom likvidity okrem poplatkov za obchodovanie získavať tokeny ako odmeny za poskytovanie likvidity. Na webovej stránke Raydium sú dva typy fariem:

 • Farmy Raydium: Stakeri získavajú RAY ako odmeny za vkladanie tokenov poskytovateľa likvidity (jeden z nich musí byť RAY). Má dosť zaujímavé zhodnotenie, pričom niektoré dosahujú až 101 % APR
 • Fusion farms: Ide o novú formu ťažby likvidity vytvorenú v spolupráci s niekoľkými projektmi. Stakeri na tejto farme získavajú ďalšie tokény v rámci ekosystému Solana DeFi ako odmeny

Token Raydium – RAY

Natívny token Raydium je RAY. Výmena Raydium je protokol, ktorý funguje na blockchaine Solana. Na uloženie vašich tokenov RAY teda budete potrebovať kompatibilnú peňaženku Solana Program library (SPL).

Raydium má trhovú kapitalizáciu viac ako 447 miliónov dolárov. Protokol má maximálnu zásobu 555 miliónov tokenov RAY od svojho hlavného spustenia vo februári 2021. Obežná zásoba predstavuje 58 723 906 tokenov RAY.

Kde a ako kúpiť tokeny Raydium – RAY?

Natívny token Raydium. RAY je kótovaný na niekoľkých kryptoburzách. Nákup RAY je však úplne odlišný od väčšiny digitálnych aktív, keď chcete nakupovať priamo od Raydium. Je to preto, že zmenáreň neakceptuje žiadnu fiat menu.

RAY si môžete kúpiť nákupom kryptomien, ako sú bitcoin, éter, USDT a iné, z popredných búrz. Potom môžete vymeniť svoje ďalšie krypto aktíva za RAY. Niektoré z platforiem na nákup RAY zahŕňajú Binance, FXT, ZT, BKEX, Gate.io a ďalšie.

Ako si kúpiť RAY na Binance

 1. Vytvorte si účet na jednej z kryptozmenárni – Ak si chcete kúpiť RAY z burzy Binance, navštívte ich oficiálnu webovú stránku a zaregistrujte si obchodný účet. Platforma si vyžiada osobné údaje, ako je vaše meno, telefónne číslo, domov, e-mailové adresy atď. Taktiež si vytvoríte používateľské meno a heslo na prihlásenie do účtu. Uistite sa, že používate silné heslo, aby ste zvýšili bezpečnosť svojho účtu.
 2. Nahrajte svoje ID – Ďalším krokom je overenie vášho účtu. Väčšina renomovaných a regulovaných búrz bude vyžadovať, aby ste nahrali akýkoľvek štátom vydaný preukaz totožnosti, ako napríklad vodičský preukaz alebo pas. Tiež nahráte svoj nedávny účet za energie alebo bankový výpis. Tieto slúžia ako dokumentácia Know Your Customer (KYC). Keď sú dokumenty úplne nahrané, môžete počkať na overenie účtu.
 3. Vložte svoje prostriedky – Po prijatí potvrdenia o overení účtu môžete pokračovať v vklade svojej fiat meny. Binance podporuje platby prostredníctvom bankových prevodov, debetných/kreditných kariet, Paypal, Skrill a ďalších. Vyberte si akúkoľvek vhodnú možnosť na vloženie prostriedkov.
 4. Kúpiť Raydium – keď sa váš vklad prejaví na vašom účte, môžete vyhľadať Raydium z vyhľadávacieho poľa a vybrať krypto. Potom kliknite na tlačidlo KÚPIŤ, aby ste kúpili digitálne aktívum.

Peňaženky kompatibilné s Raydium 

Pretože je Raydium decentralizovaná platforma, nevyžaduje sa žiadna registrácia ani registrácia a používatelia jednoducho pripoja podporovanú peňaženku. Patria sem napríklad Phantom Wallet , Solflare Extension, Sollet peňaženka a hardvérová peňaženka Ledger.

V rámci svojej peňaženky budete tiež potrebovať niekoľko tokenov Solana SOL na zaplatenie transakčných poplatkov rovnakým spôsobom, akým potrebujete ETH pre decentralizované aplikácie v sieti Ethereum.

Poplatky za obchodovanie

Na Raydium platíte tri druhy poplatkov:

 • Sieťové poplatky: Tieto poplatky sa platia v SOL a sú zvyčajne medzi 0,0001 až 0,001 SOL. 
 • Swapové poplatky: 0,25% poplatok sa berie na každý obchod v Raydium pools. 0,22 % z toho ide späť do fondu likvidity a pôsobí ako odmena pre poskytovateľov likvidity, zatiaľ čo 0,03 % ide do RAY stakingu
 • Poplatky za knihu objednávok: Za transakcie uskutočnené v knihe objednávok séra sa platí počiatočný poplatok vo výške 0,22 %. Tá sa znižuje podľa množstva tokenov séra v peňaženke.

Vklady a výbery

Rovnako ako väčšina decentralizovaných búrz, Raydium neberie žiadne poplatky za výbery a prevody uskutočnené na platforme. Jeho jedinými uplatniteľnými poplatkami sú sieťové poplatky platené ťažiarom základného digitálneho aktíva alebo blockchainu. Toto neprichádza do Raydia. Okrem toho existujú denné rozdiely v poplatkoch za sieť v závislosti od tlaku na sieť.

Sieťové poplatky Raydium sú značne nízke v porovnaní s tým, čo je možné získať v iných DEX a CEX. V rámci celosvetových priemerných poplatkov za výber kryptomien sú priaznivé.

Podporované kryptomeny

Raydium podporuje tokeny, ktoré sú na blockchaine Solana . Tieto tokeny sú známe ako natívne tokeny SPL. Rovnako ako tokeny ERC-20 v sieti Ethereum, program tokenov SPL je tokenový štandard blockchainu Solana určený pre aplikácie DeFi. Príkladmi takýchto tokenov sú okrem iného sérum (SRM), KIN, Solanium (SLIM).

Niektoré tokény na Raydium, ako BTC, ETH , YFI a SUSHI , sú zabalené sérum, aby bola prístupná na rozhraní Raydium. Ďalšie štandardné tokeny ERC-20 je možné premostiť do siete SPL pomocou služieb Sollet, populárnej peňaženky SPL.

Bezpečnosť 

Decentralizované burzy majú globálne rozšírenie svojich serverov. Priebeh nie je rovnaký pre centralizované platformy, kde sú servery umiestnené len na niektorých miestach. Preto je zvyčajne ľahké hacknúť server CEX z miesta jeho montáže.

Naopak, rozšírenie serverov pre DEX znižuje riziko prestojov a poskytuje používateľom neobmedzené hodiny prevádzky. Rozšírenie tiež chráni DEX pred jednoduchým hackovaním a podvodmi.

Je to preto, že zrušenie jedného servera má minimálny alebo žiadny vplyv na celú sieť DEX. Infiltrácia do služieb centralizovaných búrz však spôsobuje väčšie škody a obrovskú stratu finančných prostriedkov.

A čo viac, keď vykonáte transakciu na DEX, platforma nemá prístup k vašim finančným prostriedkom. Takže ak dôjde k hackingu, podvodník sa k vašim finančným prostriedkom stále nedostane. Obchodovanie na CEX však udrží vaše aktíva priamo na burze.

Zostane tam, kým nevyberiete prostriedky do svojej peňaženky. Takže v situácii možného hacknutia budú vaše prostriedky na CEX ukradnuté. Takéto situácie nie sú úplne dosiahnuteľné na decentralizovanej burze, akou je Raydium.

Zákaznícka podpora

Protokol sa môže pochváliť skúseným a vyškoleným personálom zákazníckej podpory, ktorý koordinuje riešenie problémov používateľov. Podpora rieši problémy zákazníkov rýchlo a uspokojivo.

Zákaznícka podpora Raydium funguje nasledujúcimi spôsobmi:

 • E – mail – na odosielanie žiadostí, sťažností alebo návrhov musia používatelia v procese registrácie účtu použiť presné e-mailové adresy. Tiež by si mali vo svojich príspevkoch vybrať vhodnú kategóriu a podkategóriu. Pomôže to rýchlej odpovedi na ich e-maily.
 • Twitter – Používatelia s účtom Twitter majú možnosť dostávať oznámenia a aktualizácie týkajúce sa platformy. Patria sem akcie a produkty. Samozrejme, stále môžete svoje sťažnosti podávať prostredníctvom Twitteru, ale najefektívnejšou možnosťou zostáva e-mail.
 • Telefón – Raydium neposkytuje žiadnu podporu prostredníctvom živého telefónu. Ide o súčasť jej bezpečnostných opatrení pri predchádzaní možnému hacknutiu tretími stranami. Ak však dôjde k neoprávnenému pokusu o váš účet, môžete okamžite zavolať tímu podpory a deaktivovať váš účet.

Klady a zápory

Rýchle transakcie a nízke poplatkyAnonymita
ŠkálovateľnosťIntegrácia iba s jedným DEX
Intuitívna obchodná platforma
Prístup ku knihe objednávok Serum DEX

Klady

 • Rýchle transakcie a nízke poplatky: Toto je zjavná výhoda, pretože Raydium je integrované s blockchainom Solana, ktorý je v súčasnosti jedným z najlacnejších a najrýchlejších v kryptosvete.
 • Škálovateľnosť: Raydium, ktoré bolo spustené na blockchaine Solana, využíva aj škálovateľnosť, ktorú Solana ponúka. Vývojári tak môžu spustiť svoje projekty prostredníctvom Raydium a integrovať sa do protokolov Solana a Serum s malými problémami.
 • Intuitívna obchodná platforma: Protokoly DeFi zvyčajne ponúkajú hrubé obchodné skúsenosti, ktoré môžu byť pre začiatočníkov náročné. Raydium však ponúka intuitívne obchodné rozhranie, ktoré používateľom dáva možnosť prezerať si obchodné grafy, nastavovať limitné príkazy a mať plný prístup k svojim finančným prostriedkom. V podstate majú svoje obchody úplne pod kontrolou a nie je potrebný žiadny sprostredkovateľ
 • Prístup ku knihe objednávok Serum DEX: Raydium má prístup k likvidite v celom protokole o sére, s celkovou hodnotou uzamknutou (TVL) vo výške 374,96 milióna USD . To je viac, ako môžeme povedať o mnohých iných AMM s nízkou likviditou, čo môže byť niekedy frustrujúce.

Zápory

Integrácia iba s jedným DEX: Je iróniou, že jednou z významných výhod Raydium je jeho hlavná nevýhoda. Pretože rozhranie Raydium je integrované iba so Serum DEX, nemôže interagovať s inými DEX, a to môže byť nevýhodné, ak iné DEX ponúkajú nižšie rýchlosti ako Serum DEX.

Anonymita: Ďalším dôvodom na obavy v súvislosti s Raydium je, že tím, ktorý za ním stojí, ešte nebol úplne identifikovaný. Sú známe jednoducho ako AlphaRay, XRay a GammaRay. Táto pseudonymita je znepokojivejšia, keď si uvedomíte, že tím Raydium od svojho vzniku neprešiel žiadnym významným auditom. Môže to byť nič; Koniec koncov, tvorca Bitcoinu je známy pod pseudonymom Satoshi Nakamoto, k dnešnému dňu. Bolo by však lepšie, keby na tom tím popracoval.

Záver

Raydium sa svojou prevádzkyschopnosťou odlišuje medzi ostatnými AMM v systéme Defi. Zatiaľ čo likvidita iných AMM je obmedzená na ich fondy, Raydium poskytuje svojim používateľom hĺbkovú likviditu v reťazci. Okrem toho, využitím séra na blockchaine Solana, Raydium otvára centrálnu knihu limitných objednávok.

Protokol má všetko potrebné na to, aby priniesol žiaduci vývoj DeFi priekopníkom neobmedzeného toku objednávok v tomto odvetví.

Vďaka svojim vynikajúcim funkciám ponúka burza svojim používateľom vynikajúce skúsenosti s obchodovaním s kryptomenami bez ohľadu na úroveň ich operácií. Okrem toho existujú nastavenia prispôsobenia, ktoré používateľom umožňujú vybrať si požadované úrovne a pracovať podľa svojich preferencií.

Okrem toho Raydium predstavuje vývoj s rýchlosťou svetla a je prvým AMM na blockchaine Solana. Jeho zákaznícke služby prostredníctvom podpory sú pôsobivé.

Najdôležitejšie je, že platforma je silne posilnená, čo používateľom poskytuje správnu bezpečnosť pre ich špekulácie s digitálnymi aktívami. Môžete si vyskúšať protokol pre vzrušujúci zážitok s Raydium.

FAQ

Je Raydium DeFi?

Áno. Raydium je forma decentralizovaného financovania. Pri transakciách na rozhraní Raydium máte teda pod kontrolou svoje vlastné aktíva. Okrem toho nemusíte prejsť požiadavkami KYC, aby ste mohli voľne obchodovať na burze.

Môžem zarobiť peniaze na Raydium?

Áno môžeš. Môžete to urobiť nasledujúcimi spôsobmi
– Špekulovanie o cene RAY: Ide o nákup RAY v bode, ktorý považujete za lacný a predaj, keď je vysoká (pamätajte, že toto nie je finančné poradenstvo)
– Poskytnutie likvidity: Poskytnutím likvidity do fondu likvidity získate podiel z transakčných poplatkov, keď niekto vymení z fondu
– Farmárčenie: Svoje žetóny poskytovateľa likvidity (LP) môžete ďalej využívať tak, že ich vložíte do fariem, aby ste získali žetóny RAY alebo iné žetóny.
– Odpaľovacie zariadenia: Účasť na spúšťacích paneloch AcceleRaytor a Dropzone vám môže pomôcť dostať sa včas do inovatívnych projektov, z ktorých môžete zarobiť dobrý zisk.
– Vsádzanie RAY: Ak vám nevyhovuje vsádzanie tokenov likvidity z dôvodu rizika nestálej straty, môžete vsadiť Ray na Raydium a získať odmeny s APR okolo 29%.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Hodnotení: 2

Ešte žiadne hodnotenie!

marek kalina

Marek je všestranný človek, ktorý sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: