Coinbank recenzia

Coinbank recenzia prináša informácie o tejto spoločnosti a možnostiach obchodovania. Máte chuť obchodovať s rôznymi kryptomenami, aj s tými menej známymi? Chcete nakupovať a predávať kryptomeny aj v českej mene? Takúto možnosť Vám prináša Coinbank.

O spoločnosti Coinbank

Názov spoločnostiCoinbank
? Vznikrok 2017
? Činnostinakupovanie, predávanie a ukladanie kryptomien
? Možnosť obchodovať s menamiCZK, EUR a USD
? Minimálny vklad2€
? Počet kryptomien200+
? Platobné metodyBankový prevod, platobná karta, paypal, krypto

Coinbank je česká spoločnosť založená v roku 2017, ktorá sa vyznačuje zmenárňou s vyše 200 kryptomenami. Má viac ako 21 000 klientov a vykonaných viac ako 750 000 transakcií. 

Ako funguje Coinbank

Coinbank má účty v českých bankách, v spoločnosti sa hovorí po česky. To môže byť jedna z výhod pre tých, ktorý nehovoria dobre anglicky alebo majú obavy z posielania finančných prostriedkov do zahraničných firiem.

Kryptomeny je možné zaslať do peňaženiek klientov do tzv. kryptomenových peňaženiek alebo si ich nechať v spoločnosti Coinbank. Platiť sa dá v českých korunách, dolároch alebo eurách. Finančné prostriedky je však potrebné vopred vložiť na obchodný účet prostredníctvom bankového prevodu.

Na výber máte vyše 200 kryptomien, ako napríklad Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA) alebo Zcash (ZEC). 

Coinbank-nákup-kryptomien

Na ich stránke si môžete rozkliknúť všetky tieto kryptomeny, kde sa Vám ukáže aj vývoj ceny danej kryptomeny.

Založenie účtu a obchodovanie 

Aby ste mohli obchodovať, musíte si najprv založiť obchodný účet. Bez registrácie nie je možné nakupovať, alebo predávať kryptomeny. Prvým krokom je vyplniť údaje nižšie. 

Založenie-účtu

Ďalej je potrebné vložiť peniaze na svoj účet prostredníctvom bankového prevodu. Ak ste sa už dostali do svojho účtu, v záložke “Nákup a prodej” si následne môžete vybrať kryptomenu. Po vybratí kryptomeny stačí vybrať možnosť “Nakoupit” alebo “Prodat”. 

Ďalším krokom je výber množstva, ktoré chcete nakúpiť alebo predať. Po potvrdení tejto objednávky prebehol oficiálne obchod.

Poplatky

Coinbank ponúka viacero svojich služieb bezplatne, a to:

  • vkladanie prostriedkov vo viacerých menách (CZK, EUR, USD a kryptomeny)
  • nakupovanie a predávanie kryptomeny 24 hodín denne, 7 dní v týždni
  • vyberanie prostriedkov v českých korunách a eurách

Spoplatnená je služba výberu kryptomien, ktorý podľa spoločnosti ovplyvňujú transakčné náklady na svetových kryptoburzách.

Na svojej stránke majú zverejnené minimálne obchody a výbery, ale aj rôzne limity na vklady a výbery. V tabuľke nižšie sa môžeme pozrieť napríklad na denný limit pri jednotlivých menách:

Vklad a výber MenyDenný limit
CZK5 000 000
EUR200 000
USD250 000

Coinbank Trader

Apríl 2021 sa niesol v znamení novinky, ktorou bolo spustenie burzy Coinbank Trader. Rozdiel medzi zmenárňou Coinbank a Coinbank Trader spočíva v tom, že čo sa týka Coinbank, skutočný nákup kryptomien prebieha na svetových burzách (Binance, Kraken, Bittrex), Coinbank vystupuje iba ako sprostredkovateľ

Naopak, pri Coinbank Trader je možné nakúpiť kryptomeny priamo od ostatných obchodníkov a burza je v tomto prípade iba ako nejaký spojovací most a sprostredkovateľ. Coinbank Trader si však za tieto služby vyžaduje poplatok 1%.

Skúsenosti klientov

Pre klientov je pozitívom to, že web stránka je jednoduchá a prehľadná. Teší ich aj to, že platby môžu vykonávať v českých korunách a dorozumejú sa svojím vlastným jazykom. Medzi ďalšiu výhodu zaraďujú určite pestrú ponuku kryptomien.

Negatívom je pre nich možnosť previesť finančné prostriedky na bankový účet výlučne bankovým prevodom. Negatívne hodnotia aj to, že aj keď Coinbank sľubujú obchodovanie bez poplatkov, rozdiel nákupnej a predajnej ceny (spread) je vysoký.

Často kladené otázky

V akú dobu môžem nakupovať, alebo predavať kryptomeny?

Nakupovať a predávať môžete kedykoľvek, tj. v režíme 24/7 vrátane víkendov a sviatkov

Ako kúpim alebo predám kryptomenu?

Po prihlásení do klientského účte prejdíte do sekcie nákup a predaj. Tu sú zobrazené aktuálne kurzy kryptomien. Na konci každého riadku, alebo keď používate zariadenie s menším displejom, tak po rozkliknutí kryptomeny sa nachdáza tlačítko nakúpiť a predať. Stlačením tlačítka budete presmerovaný na obrazovku, kde je možné zadať objednávku k obchodu.

Sú moje osobné údaje v bezpečí?

Áno. Osobné informácie sú uchovávané a zaobchádza sa s nimi v súlade so zákonom č.110/2019 Sb, o spracovaní osobných údajov a príslušných nariadeniach Európskej únie. Prístup k ním má len niekoľko osôb, ktoré overujú účty. Kópie osobných dokladov sú bezpečne uložené na serveru v Microsoft Azure

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!

Author

  • Marek Kalina

    Marek sa venuje investovaniu, podnikaniu a spoznávaniu sveta. Svoje zručnosti a vedomosti zdokonaľoval počas štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Univerzite Martina Luthera v Halle-Wittenbergu. Marek má cit pre investičné príležitosti, aktívne investuje od svojich univerzitných čias a pri investovaní uplatňuje dlhodobý prístup, pričom sa zvyčajne zaväzuje k päťročnému alebo dlhšiemu investičnému horizontu. Jeho rozmanité investičné portfólio zahŕňa akcie, kryptomeny, nehnuteľnosti a online stránky, čo odráža jeho záväzok k diverzifikácii a riadeniu rizík.

Zdielaj to: