Mark Cuban verí v krypto aplikácie: Medvedí trh potrvá tak dlho, kým nebudú aplikácie skutočne užitočné

Investor a miliardársky podnikateľ Mark Cuban prehlásill, že  okrem financií je potrebné sa viac zamerať na krypto aplikácie spojené s užitočnosťou. Myslí si, že by sa do krypto priestoru vrátilo viac ľudí. Čo by mohlo pozitívne zvrátiť situáciu klesajúceho trhu.

Podnikateľ známy ako jeden z hlavných investorov  v televíznej reality šou Shark Tank povedal, že podľa neho sa medvedí trh s kryptomenami neskončí. A to do momentu, kým sa výraznejšie  nezameria na  aplikácie a ich užitočnosť.

Tiež si myslí, že trh ešte nedosiahol hit v „nízkych“ cenách.

Cuban  uviedol, že  v minulosti približne 80 % jeho portfólia (iné ako v Shark Tank) bolo v kryptomenách. Keď sa 23. júna objavil v epizóde relácie Bankless Podcast, dostal otázku, ako dlho podľa neho potrvá súčasný medvedí trh s kryptomenami.

„Potrvá  to dovtedy, kým sa neobjaví katalyzátor, a tým katalyzátorom bude aplikácia. Alebo sa dostaneme tak nízko, že si ľudia povedia ‘kašlem na to, kúpim si nejaké.”

Verí, že sústrediť sa treba nielen na finančné technológie alebo zberateľské predmety, ale na aplikácie spojené s užitočnosťou.  Podľa neho by to mohlo znovu postaviť krypto na nohy a pozitívne naštartovať obrat na trhoch.

Uviedol to na príklade decentralizovanej verzie Quickbooks, softvéru na vedenie účtovníctva malých podnikov. Predpovedal, že ak by sa podobná aplikácia spustila, pribudlo by množstvo používateľov.

Mnohí analytici predpovajú pád Bitcoinu, ako aj ostatných kryptomien, na úplne dno. Cuban je opačného názoru. 

Uvádza, že sa ak pozriete na trhovú kapitalizáciu a vidíte, že je to viac ako miliarda dolárov. Nepozeráte sa na to a nepoviete si, že je to lacné.

Spomína na DeFi Summer, tieto veci sa predávali za menej ako jeden cent a ich trhová hodnota sa pohybovala v stovkách miliónov.

Cuban dodal, že dokonca aj pri kryptomenách s nízkou trhovou kapitalizáciou nie je žiadna užitočnosť. Ako príklad uviedol token decentralizovanej burzy (DEX) SushiSwap (SUSHI). Pri svojej  trhovej kapitalizácii 215 miliónov USD je relatívne lacným nákupom.

Vysokú trhovú hodnotu má aj spoločnosť Decentraland. Prečo má však Decentraland tak málo užívateľov? Je využívanie kryptomien v metaverse obľúbené ?

Dodáva však, že ak ste poskytovateľom likvidity, dostanete ju zaplatenú. Ale kto ju potom od vás kúpi? Aký je dôvod, aby to od vás kupoval?

Verí, že fúzie medzi rôznymi protokolmi a blockchainmi nakoniec skonsolidujú kryptopriemysel, pretože sa  to odzrkadľuje v každom odvetví.

Povedal, že by sa radšej spojil s niekým, kto by  podporil zlúčenie rôznych blockchainov, zatvorenie  ostatných a potom by  presunul aplikácie. A to len do jednej komunity, v ktorej by ponúkol výmenu tokenov. Poprípade by premostil  uzatvárajúce  blockchainy pre používateľov.

Ďalej vyhlásil, že takto sa stane používateľská základňa 10-násobná, ale stále máte problém s lepšími aplikáciami. Stále musíte mať nejaký dôvod, prečo chcú ľudia používať konkrétny blockchain. Minimálne môžete získať lepšiu komunitu, ktorá bude prichádzať s lepšími nápadmi.

Krypto priestor má rôzne podsektory. Ako sú napríklad vrstva 1, vrstva 2, nezameniteľné tokeny (NFT) a tokeny decentralizovaných financií (DeFi). Cuban dostal otázku, v čom je najväčší optimista.

Na to odpovedal,  že ho zaujímajú tokeny  DeFi  s kompenzáciou uhlíkovej stopy. Dodal, že hoci nie každý sa stará o kompenzáciu svojich emisií uhlíka, mal by tak urobiť. Nielen prostredníctvom sprostredkovateľa.

Nakoniec dodal, že všetci majú potenciál. Preto dostali všetky tieto peniaze a každý z nich má dôvod prečo byť lepší. Úspech sa dostaví.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!