Sporiaci účet Tatra banka

Článok Sporiaci účet Tatra banka Vám prináša všetky informácie do sporenia v banke, zhodnotenie Vašej investície a podmienky vedenia sporiaceho účtu. Je možné vybrať si peniaze kedykoľvek ? Dozviete sa tu.

Čo sa dozviete v tomto článku?

  1. Sporiaci účet Tatra banka
  2. Úroková sadzba a poplatky
  3. Akými spôsobmi môžete sporiť?
  4. Sporenie pri každej platbe kartou
  5. Sporenie pravidelným prevodom
  6. Sporenie jednorazovým prevodom

Sporiaci účet Tatra banka

Sporiaci účet je základným produktom banky, ktorý môžete získať popri bežnom účte zadarmo.

Sporenie si môžete otvoriť okrem pobočky aj prostredníctvom mobilnej aplikácie alebo cez Internet banking. K jednému bežnému účtu si klient môže otvoriť až 15 sporení k svojmu účtu, a to bez úplne poplatku.

Pri zakladaní sporiaceho účtu si viete určiť aj cieľ, kde si uvediete názov, resp. pomenovanie, na čo si chcete sporiť, sumu, ktorú chcete nasporiť a taktiež aj dobu, kedy plánujete ukončiť sporenie. 

Podobný článok na tému Termínované vklady Tatra banka sme Vám priniesli v tomto článku.

Úroková sadzba a poplatky

Úroková sadzba pre sporenie k účtu bola do 31.12.2019 0,01%, aktuálne je to 0,00%. Minimálny vklad je 15 EUR.

Úrokovú sadzbu 0 % ponúka aj sporiaci účet Unicredit bank. Prečítať si o tom viete v samostatnom článku.

Klient neplatí žiadne poplatky za zriadenie, prevod peňazí alebo zrušenie. Je potrebné mať zriadený bežný účet v banke. Je možné kedykoľvek vložiť a vybrať peniaze.

Viac o sporiacom účte v Tatre sa dočítate na ich stránke.

Akými spôsobmi môžete sporit?

Tatra banka ponúka niekoľko spôsobov, ako si klient môže odložiť svoje peniaze na svoj sporiaci účet. Ich aktivácia je možná prostredníctvom aplikácie v mobile alebo cez Internet banking.

Sporenie pri platbe Vašou kartou

Ak zaplatíte v obchode akúkoľvek sumu peňazí prostredníctvom debetnej karty, isté percento, ktoré si zvolíte, vám banka odvedie na váš sporiaci účet. Výhodou je, že ide o pasívne sporenie, kedy si sumu nastavíte jednorázovo a nemusíte na sporenie myslieť.

Príklad sporenia debetnou kartou od Tatra banky:

V potravinách zapaltíte pri pokladni za nákup 20 €, v prípade, že ste mali nastavené sporenie kartou na 5 % z každej platby, na sporenie Vám odíde 1 €.

Sporenie pravidelným prevodom

Prostredníctvom trvalého príkazu si viete sporiť tak, že každý mesiac vám suma, ktorú si zvolíte, bude odchádzať na váš účet. Deaktiváciu trvalého príkazu je možné urobiť cez Internet banking, mobilnú aplikáciu, v pobočke alebo prostredníctvom kontaktného centra DIALOG Live.

Tatra banka recenzia článok zhŕňa kompletnú ponuku banky.

Sporenie jednorazovým prevodom

Narodeniny, odmeny v práci, či Vianoce? Obdŕžali ste vyššiu sumu peňazí a chcete si ich jednorazovo vložiť na sporiaci účet. Vložíte si ich jednoducho prevodom z bežného účtu.

Akú ponúka Tatra banka úrokovú sadzbu pre sporiaci účet? Nepotešíme Vás je to rovných 0%. Sporiaci účet preto Vaše peniaze nezachráni ani len pred ročnou infláciou.

Investovanie formou sporiacich účtov neodporúča na svojom blogu ani samotná Tatra banka, ktorá tvrdí, že ceny na Slovenksu medziročne vzrástli o 3 %. Citujeme:

Sporiaci účet je určený pre krátkodobú rezervuNa zväčšenie majetku využívajte iné produkty.

Tatra Banka blog

S týmto tvrdením banky sme na 100 % stotožnení, za rok 2020 popri koronakríze mnohí pocítili chýbajúcu finančnú rezervu a preto je vhodné si vytvoriť nejakú aspoň na 3 mesiace dopredu. Na investovanie však sporiace účty naozaj nie sú určené.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Hodnotení: 1

Ešte žiadne hodnotenie!