Fidelity recenzia

Vo Fidelity recenzia sa pozrieme na brokera so sídlom vo Veľkej Británii. Fidelity International je spoločnosť poskytujúca finančné služby. Ponúka investície do fondov a akcií prostredníctvom ISA a dôchodkových nástrojov v Spojenom kráľovstve, EÚ a Ázii.

Na americkom trhu Fidelity Investments umožňuje aktívne obchodovanie s akciami, ETF a opciami. V tomto komplexnom prehľade sa zaoberáme tým, aké služby Fidelity ponúka – dostupnú obchodnú platformu, nástroje a podobne. Navyše, naša sekcia pre a proti vám pomôže zistiť, či je Fidelity pre vás to pravé.

Základné informácie Fidelity

📌 NázovFidelity International
📅 Vznik1980
🇬🇧 Krajina vznikuSpojené Kráľovstvo
👨‍💼 CEOAnne Richards
💸 Výška poplatku za vklad0€
💸 Výška poplatku za výber0€
🕹 Demo účetNie
📈 Ponúkané produktyAkcie, ETF, fondy, investičné fondy
💰 Momentálna likvidita300 mld dolárov

Čo ponúka Fidelity?

Investičné riešenia a služby spoločnosti využívajú finančných sprostredkovateľov a inštitúcie po celom svete. A to vrátane penzijných fondov, fondov štátnych aktív (tzv. sovereign wealth funds), bánk a poisťovní.

Ponúkajú široké spektrum inovačných riešení a služieb naprieč triedami aktív tak, aby plnili rozličné a vyvíjajúce sa potreby klientov. K týmto patria akcie, dlhopisy, zmiešané aktíva a reality . Pokrývajú aktívny, pasívny, systematický aj na faktoroch založený štýl, ako aj špecifické udržateľné stratégie.

  • Akcie – nulová provízia za akcie z NASDAQ a iných veľkých búrz. Kótované sú aj medzinárodné akcie.
  • ETF – Viac ako 2 000 ETF bez provízie na trhoch, ako sú nehnuteľnosti, komodity a meny. K dispozícii sú aj fondy s viacerými aktívami a fondy s pevným výnosom.
  • Podielové fondy – V ich sieti je k dispozícii viac ako 10 000 podielových fondov od spoločnosti Fidelity a iných spoločností.
  • Dlhopisy – úročený cenný papier, pri ktorom investor dostáva výplaty v stanovených intervaloch počas celého obdobia. Následne dostane späť istinu pri splatnosti zmluvy. K dispozícii sú štátne dlhopisy, podnikové, komunálne, agentúrne dlhopisy a dlhopisy s vysokým výnosom.
  • Vkladové certifikáty (CD) – Investície s pevným výnosom, ktoré poskytujú stanovené výplaty počas určitého časového obdobia. V ponuke sú bankové aj maklérske CD.

Fidelity-fondy

Poplatky Fidelity

Druh poplatkuVýška poplatku
Servisný poplatok0,35 % (0 % poplatok na účtoch, ktore majú nad 1 milión €)
Poplatky za nákup0%
Zmena fondu0%
Online obchod s akciami a fondami12€ za obchod
Telefónicky obchod35€ za obchod
Pokrytie nákladov na fondyod 0,05 %

Prehľad servisných poplatkov s ostatnými platformami

PlatformaVýška poplatkuRecenzia
Finax1,4 %Prečítajte si recenziu
Portu1 %Prečítajte si recenziu
Fondee1,05 %Prečítajte si recenziu

Čo môžeme nájsť na platforme Fidelity

Fidelity International ponúka široký výber vzdelávacích zdrojov a poradenstva. Nižšie sme zachytili najpoužívanejšie:

  • Užitočné príručky – Existuje široký výber príručiek pre tých, ktorí sú v obchodovaní úplne noví. Za užitočné sme považovali najmä „sprievodcu pre samostatne zárobkovo činné osoby“ a „zásady dobrého investovania“. Nájdete aj úvody ku každému investičnému nástroju, ako je ISA, anuity a zdaňovanie článkov o výbere dôchodkov.
  • Select 50 List – Pre tých, ktorí hľadajú podporu, do ktorých fondov investovať. Broker poskytuje zoznam 50 najlepších fondov, ktoré treba sledovať, podľa hodnotenia ich interných analytikov.
  • Fidelity World Index Fund – Fond vytvorený spoločnosťou Fidelity, ktorý zahŕňa aktíva z celého sveta. Svetový fond umožňuje klientom investovať na rôznych trhoch a od začiatku vytvárať diverzifikované portfólio. Navyše, s poplatkom fondu vo výške 0,1 % a poplatkom za službu vo výške 0,35 % je to nízkonákladová možnosť.

Mobilná aplikácia

Fidelity International ponúka mobilnú aplikáciu na správu investícií, ktorá je dostupná pre iOS aj Android s priemerným hodnotením 4,6 hviezdičiek. Aplikácia má zoznam funkcií podobný ako vo verzii prehliadača. Čo znamená, že obchodníci môžu získať takmer rovnaký zážitok, keď sú na cestách.

Klienti si môžu v aplikácii vybrať z akcií, opcií, podielových fondov a EFT a pridať svoje obľúbené položky do zoznamu sledovaných. Možnosti prispôsobenia vám umožňujú vytvoriť si vlastnú prihlasovaciu obrazovku umiestnením často používaných ikon do spodnej časti stránky, čo prispieva k bezproblémovému obchodovaniu.

Fidelity International ponúka aj ďalšie dve aplikácie:

  • Prehliadač plánov – navrhnutý špeciálne pre investície do dôchodku. Klienti si môžu prehodnotiť svoj dôchodkový fond a plánovať si budúcnosť. Recenzie však naznačujú, že aplikácia nefunguje tak dobre ako ich primárna aplikácia.
  • Fidelity Extra – Aplikácia rozšírenej reality, ktorá vám umožní dozvedieť sa viac o investovaní na pracovisku.

Bezpečnosť

Aplikácia Fidelity využíva rozpoznávanie tváre alebo odtlačkov prstov. Zatiaľ čo prihlásenie z neznámeho prehliadača vyžaduje, aby ste odpovedali na bezpečnostné otázky. Dvojfaktorová autentifikácia sa používa aj pri rizikovejších obchodoch.

Zákaznícka podpora

Tímy so sídlom v Spojenom kráľovstve a Írsku môžete kontaktovať na telefónnom čísle 0333 300 3350 alebo +44 1737 838 000 z krajín mimo Spojeného kráľovstva.

Otváracia doba je od pondelka do piatku 9:00 – 17:30 GMT (sprostredkovateľské obchody je možné realizovať v pracovné dni od 8:00). V sobotu 9:00 – 14:30, v nedeľu zatvorené.

Klady a zápory Fidelity

👍 Klady👎 Zápory
Nízke poplatky fondu a neobchodné poplatkyObmedzený výber produktov
Užívateľsky prívetivá obchodná platformaElektronické peňaženky nie sú k dispozícii
Skvelé výskumné nástroje
Ľahké používanie mobilnej aplikácie

Záver Fidelity recenzia

Fidelity International je ideálny pre dlhodobých investorov, ktorí hľadajú rôznorodé portfóliá zostavené z výberu fondov a akcií. Denní obchodníci, ktorí hľadajú forex, kryptomeny a komodity, však budú sklamaní.

Napriek tomu prehľady, novinky a pomocné príručky pomôžu novým obchodníkom objaviť investičné príležitosti, ktoré vyhovujú ich potrebám. Preto odporúčame Fidelity International obchodníkom na všetkých úrovniach skúseností.

Často kladené otázky

Ako sa prihlásim do svojho účtu Fidelity International?

Ak sa chcete prihlásiť do svojho britského alebo medzinárodného účtu, hypertextový odkaz nájdete na webovej lokalite Fidelity alebo v ich mobilnej aplikácii. Ak chcete zobraziť svoje osobné údaje, prejdite do sekcie „môj účet“ online.

Kto riadi Fidelity?

V Spojenom kráľovstve je Fidelity International regulovaná Financial Conduct Authority (FCA), ktorý je globálnym lídrom v legislatíve, ktorá zabezpečuje ochranu vašich peňazí podľa najvyšších štandardov. Pre amerických klientov s Fidelity Investments je broker regulovaný Komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC).

Aké sú obchodné hodiny spoločnosti Fidelity?

Otváracie hodiny Fidelity sú od pondelka do piatku od 8:00 do 16:30, keď sú obchodné trhy v Londýne. Obchody je možné uzatvárať aj mimo týchto časov, no zrealizujú sa až nasledujúci pracovný deň.

Ohodnoťte článok

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Hodnotení: 0

Ešte žiadne hodnotenie!